Παρασκευή, 03/05/2024 | 06:12

Πρέβεζα: Με επιτυχία το Περιφερειακό πρωτάθλημα Beach Volley Κ-17 (Παίδων-Κορασίδων) & Κ-19 (Εφήβων-Νεανίδων)

698 Προβολές
Σπύρος Πλέουρας | 18/07/2023, 4:41 μμ | 0 σχόλια

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε 15&16 Ιουλίου το Περιφερειακό πρωτάθλημα Beach Volley Κ-17 (Παίδων-Κορασίδων) & Κ-19 (Εφήβων-Νεανίδων) στα γήπεδα Beach Volley της Κυανής ακτής, όπου οι νικητές θα εκπροσωπήσουν την περιφέρεια μας στους τελικούς του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley ανάμεσα στις 12 καλύτερες ομάδες στην Ελλάδα ανά κατηγορια για να διεκδικήσουν τον τίτλο του πρωταθλητή Ελλάδος για το 2023. Νικητές του Κ-17 στα αγόρια αναδείχθηκαν οι Σμπονιας Χρήστος-Βαγγέλης Στέλιος αθλητές του Ermis Beach volley club Prevezas οι οποίοι επικράτησαν 2-0 σετ στον τελικό των Σταμουλη-Τσιουπη από Αρτα κ Ιωάννινα αντίστοιχα. Στα κορίτσια Κ-17 νικήτριες αναδείχθηκαν οι αδερφές Τσατσου από Ηγουμενίτσα που κερδισαν στο τελικό με 2-1 σετ τις αθλήτριες Μελλου Ελένη-Γκανιατσα Δήμητρα, αθλήτριες του Ermis Βeach Volley Club Preveza.

Στο πρωτάθλημα Κ-19 αγοριών Σμπονιας Χρήστος-Βαγγέλης Στέλιος κατέκτησαν και εκεί το χρυσό μετάλλιο νικώντας 2-0 στον τελικό τους Ντανικα-Συριατο από Ιωαννινα και Κεφαλονιά αντίστοιχα. Ενώ Στο πρωτάθλημα κορίτσιων Κ-19 την πρώτη θέση κατέλαβαν οι Ηλιαδη Εύα-Πατακιαρα Ζωή του Ermis Beach Volley Club Preveza οι οποίες επικράτησαν στον τελικό 2-0 των Κοντομιχη Συρμαλενια-Μπότα Βάσια,επίσης αθλήτριες του συλλόγου μας. Η διοργάνωση έριξε αυλαία αργά τη νύχτα με τις απονομές των νικητών ανάμεσα σε κατάμεστες κερκίδες από κόσμο . Ο Εrmis συγχαίρει τους αθλητές κ της αθλητριες του του ,και όλους τους αθλητές της Περιφέρειας που έλαβαν μέρος . Επίσης ευχαριστεί τον Δήμο Πρέβεζας,την Περιφερειακή ενότητα Πρέβεζας και την Περιφέρεια Ηπείρου για την άριστη συνδιοργάνωση που είχαμε . Φυσικά ένα μεγάλο ευχαριστώ στους χορηγούς της διοργάνωσης , στη γιατρό κ.Ξένια Βουρλιώτη και στο φυσιοθεραπευτή κ.Θανάση Φονταρά για την αμέριστη βοήθεια τους και παρουσία τους καθόλη την διάρκεια των αγώνων όπως κάθε χρόνο .