Θλίψη προκάλεσε στην τοπική κοινωνία ο θάνατος ενός 51χρονου, ο οποίος χθες το μεσημέρι έχασε τη ζωή του όταν το σκαπτικό μηχάνημα στο οποίο επέβαινε εκτελώντας εργασίες ανατράπηκε για άγνωστο λόγο και τον καταπλάκωσε .
Το δυστύχημα συνέβη στην περιοχή της Φιλιππιάδας και παρότι στο σημείο έσπευσαν άμεσα πυροσβέστες που τον απεγκλώβισαν και ασθενοφόρο που τον μετέφερε το Νοσοκομείο της Άρτας ο άτυχος άνδρας δεν κατάφερε να κερδίσει τη μάχη για τη ζωή.
Ο 51χρονος καταγόταν από τον Άγιο Γεώργιο όπου και διέμενε με την πολύτεκνη οικογένειά του.
Τις συνθήκες του δυστυχήματος ερευνούν οι αρμόδιες αρχές.
![](https://www.tomistinenimerosi.gr/wp-content/uploads/2022/08/asthenoforo-teleytaio-mpanio.png)