Δευτέρα, 29/04/2024 | 20:57

Άτυχος ο Φιλαθλητικός – Ηττήθηκε στο τάϊ μπρέικ από τον Ναυάρχο Βότση με 3-2

384 Προβολές
Σπύρος Πλέουρας | 24/12/2023, 1:54 μμ | 0 σχόλια

Ο Φιλαθλητικός Πρέβεζας δεν μπόρεσε να κλείσει την χρονιά με μία νίκη, αφού ηττήθηκε για την 10η αγωνιστική της Pre League κατηγορίας γυναικών στο Βόλεϊ, από τον Νάυαρχο Βότση στο ΔΑΚ Πρέβεζας το απόγευμα του Σαββάτου με 3-2 στα σετ.

Η ομάδα της Πρέβεζας κυνήγησε όλα τα σετ, όμως κάποια λάθη των αθλητριών έδωσαν το προβάδισμα στις φιλοξενούμενες να προηγηθούν με 2-0 στα σετ (27-25) και (25-22).

Τα κορίτσια του Πέτρου Παπαδόπουλου στην συνέχεια πιο αποφασιστικές μπήκαν στο γήπεδο και κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 2-2, κερδίζοντας τα επόμενα με (25-12) και (25-22), οδηγώντας το παιχνίδι στο τάι μπρέικ.

Εκεί η ομάδα της Πρέβεζας δεν είχε τα ψυχικά αποθέματα και γνώρισε την ήττα με 15-10 και 3-2 στα σετ.

Το θετικό για την ομάδα της Πρέβεζας είναι ο βαθμός που κέρδισε συνεχίζοντας να παραμένει την ζώνη στην οποία να μην υπάρχει κίνδυνος.

Τα σετ: (25-27), (22-25), (25-12), 25-22), (10-15).

Διαιτητές: Χλωρός, Τζελέτας

Φ.Γ. Σ Πρέβεζας (Πέτρος Παπαδόπουλος): Πατακιάρα, Κοσμίδου, Πεπόνη, Θεοδωράκη, Μητροπούλου, Άβραμτσικ, Μέλου, Τοτσίδου, Κούκα.

Ναύαρχος Βότσης (Κώστας Ιωαννίδης): Ιωάννου, Μπακοπούλου, Χατζίκου, Κυριακίδου, Σαουλίδου, Ωραιοπούλου, Σαχανίδου, Τριλυράκη, Αργυρίου, Ζωϊδου, Χαλκίδη, Αλτίνη, Καρακαβίδου, Γαλλίκα.