Δευτέρα, 22/07/2024 | 00:49

Αριστερή Παρέμβαση στην Ήπειρο: Τα πρώτα ονόματα υποψηφίων για τις περιφερειακές εκλογές

387 Προβολές
Σπύρος Πλέουρας | 04/08/2023, 11:01 πμ | 0 σχόλια

 

Τα πρώτα ονόματα του ψηφοδελτίου ανά Περιφερειακή Ενότητα ανακοίνωσε η Αριστερή Παρέμβαση στην Ήπειρο με
επικεφαλής και υποψήφιο Περιφερειάρχη Ζώη Γαλατά, Δημοτικό Υπάλληλο στο Δήμο Ζίτσας.
Ακολουθούν τα ονόματα των υποψήφιων περιφερειακών συμβούλων:
Π.Ε. ΠΡΕΒΕΖΑΣ
1. Αναστασιάδης Νικόλαος, υποψήφιος διδάκτωρ Χημικού
2. Αποστόλου Γεώργιος, Ιδιωτικός υπάλληλος
3. Θάνης Ιωάννης, γυμναστής- χοροδιδάσκαλος
4. Κλάπας Γεώργιος, φοιτητής ΑΣΟΕ
5. Κωστόγιαννη Μυρτώ, φοιτήτρια Χημικών Μηχανικών ΕΜΠ
6. Μανίκας Δημοσθένης, Μηχανικός Επιστήμης των Υλικών
7. Μπάκος Βασίλης, Δάσκαλος
8. Νάνος Ευάγγελος, Γεωπόνος
9. Τζάκου Μαρίνα, Συνταξιούχος Εκπαιδευτικός
10.Υφαντή Ελισάβετ, Ιδιωτικός υπάλληλος – εργαζόμενη στον τουρισμό
Π.Ε. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
1. Βλάχας Παναγιώτης, Μηχανολόγος Μηχανικός
2. Βλάχος Δημήτριος, πρώην Γεν. Γραμματέας Ομοσπονδίας Οικοδόμων
3. Γαλατά Παρασκευή, Συνταξιούχος ΙΚΑ
4. Γεωργίου Λεωνίδας, Αγρότης, Εικαστικός
5. Κανέλου Αρετή, φοιτήτρια χημικού
6. Καραφέρης Σωτήρης Κτηνοτρόφος
7. Κοσμάς Θεόδωρος, Μάγειρας
8. Κωσταδήμας Γεώργιος, Οικοδόμος- Κτηνοτρόφος
9. Μαγειρία Μαρία, Βαρελοποιός ΕΒΕ
10. Μεντής Χρήστος, Δημοτικός Υπάλληλος μέλος ΔΣ Συλλόγου Εργαζομένων ΟΤΑ Νομού Ιωαννίνων και μέλος Γραμμ. Νομ. Τμ. ΑΔΕΔΥ
11. Μέτσικας Νίκος, Ιατρός
12. Μουρεχίδης Γιάννης, Γεωπόνος, Υπάλληλος ΟΤΑ
13. Παπανικολάου Γεώργιος, συνταξιούχος ΤΕΒΕ
14. Παπαπέτρου Γεώργιος, Εργοδηγός
15. Πλιάτσικα Ευαγγελία, Ιδ. Υπάλληλος
16. Ρίζου Ντορέττα, πρώην πρόεδρος Συλλόγου Διοικητικών Υπαλλήλων Πανεπιστημίου Ιωαννίνων
17. Σταχούλης Σπύρος, Οδοντίατρος, μέλος Δ.Σ. Οδοντιατρικού Συλλόγου Ιωαννίνων
18. Τάσση Αρετή, σπουδάστρια ΙΕΚ
19. Τόλη Ευαγγελία, Καθηγήτρια Αγγλικών, Γεν. Γραμματέας Συλλόγου Ιδιοκτητών Κέντρων Ξένων Γλωσσών PALSO Ιωαννίνων
20. Τσιούπης Κωνσταντίνος, Δάσκαλος
Π.Ε. ΑΡΤΑΣ
1. Λάμπρης Δημήτριος, Συνταξιούχος, πρώην μέλος Επιμελητηρίου και μέλος Δ.Σ.Εμπορικού Συλλόγου Άρτας
2. Μαγκλάρα Νεφέλη, φοιτήτρια
3. Μπέστα Αρετή, εκπαιδευτικός
4. Παπαθανάσης Γιάννης, Ιδιωτικός υπάλληλος
5. Σταυρουλάκης Αργύρης, Εργαζόμενος στον επισιτισμό
Π.Ε. ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ
1. Κούρτη Ιουλία, συνταξιούχος δασκάλα, πρώην μέλος Δ.Σ. Π.Ε. Θεσπρωτίας
2. Λιαμπότης Σωτήρης, οικοδόμος, πρώην μέλος ΔΣ Συνδικάτου οικοδόμων Θεσπρωτίας
3. Σούρλας Κωνσταντίνος, φυσικός, υποψήφιος διδάκτωρ
4. Τζέρπος Νίκος, χημικός, πρώην μέλος Δ.Σ. ΕΛΜΕ Θεσπρωτίας
5. Χεκίμογλου Γιώργος, ελεύθερος επαγγελματίας

Σχολιάστε εδώ

Η διεύθυνση του email σας δεν θα δημοσιευθεί.

Παρόμοια άρθρα