Τρίτη, 19/03/2024 | 09:42

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΥ Β ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΤΡΩΝ : Ήττα Του Α.Ο Πρέβεζας Από Τον ΑΓΣΙ Με 3-1

779 Προβολές
Σπύρος Πλέουρας | 19/11/2019, 6:58 μμ | 0 σχόλια

Την ήττα γνώρισε ο ΑΟ Πρέβεζας από τον ΑΓΣΙ με 3-1(25-21,16-25,13-25,14-25) στο ΔΑΚ Πρέβεζας νωρίς το απόγευμα.Η ομάδα του ΑΟΠ παρουσιάστηκε με μία καινούργια ομάδα και με πολλές απουσίες που όπως φάνηκε στη διάρκεια του αγώνα ήταν σημαντικές.Ο ΑΟΠ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι παρά τις απουσίες παικτών από τραυματισμούς,εκμεταλευόμενος το νευρικό  και στατικό παιχνίδι του ΑΓΣΙ που το οδήγησε σε συνεχόμενα λάθη παίρνοντας το 1ο σετ με 25-21.Η εικόνα όμως του αγώνα αντιστράφηκε στα επόμενα σετ .Ο ΑΓΣΙ ξεκίνησε αποφασιστικά ,πίεσε στο σερβίς αναγκάζοντας τους παίκτες του ΑΟΠ να υποπέσουν σε συνεχόμενα λάθη τόσο στην υποδοχή όσο και στην επίθεση τα οποία  εκμεταλεύτηκε ο ΑΓΣΙ και ισοφάρισε στο 2ο σετ με χαρακτηριστική άνεση.Ανάλογα συνεχίστηκαν τα επόμενα 2 σετ, ο ΑΟΠ  χωρίς ενέργεια και ψυχολογία ,παρά τις προσπάθειες του προπονητή να αφυπνίσει την ομάδα, δεν μπόρεσε να ακολουθήσει τον ΑΓΣΙ σε κανένα σημείο του αγώνα  ο οποίος χωρίς να πιάσει μεγάλη απόδοση  πήρε εύκολα τα σετ κερδίζοντας και το παιχνίδι με 3-1. Παρόλο την ήττα η νέα αυτή ομάδα του ΑΟΠ άφησε υποσχέσεις για το μέλλον και με σκληρή δουλεία ,υπομονή και επιμονή μπορει να πρωταγωνιστήσει στο μέλλον!