Ατύχημα με Φουσκωτό σκάφος έγινε λίγο πριν τις 13:00 μμ στην περιοχή του Μυτικα Πρέβεζας.
Ο χειριστής του Φουσκωτού δεν είδε ψαροντουφεκα που ψάρευε στην περιοχή με αποτέλεσμα να τον τραυματίσει σοβαρά και να μεταφερθεί για πρώτες βοήθειες στο νοσοκομείο Πρέβεζας….Ο χειριστής του σκάφους ( Γαλλικής καταγωγής ) κρατείτε στο Λιμεναρχείο Πρέβεζας.Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Γάλλος δεν είχε την δυνατότητα επικοινωνίας με το ΕΚΑΒ με αποτέλεσμα να μεταφέρει τον τραυματία από τον Μυτικα στο Λιμάνι της Πρέβεζας, όπου τον παρέλαβαν και τον μετέφεραν στο Νοσοκομείο.
![](https://www.tomistinenimerosi.gr/wp-content/uploads/2015/09/CEB4CF85CF84CEB7CF82.jpg)