Με νίκη έκλεισε το πρωτάθλημα η ομάδα της Νικόπολης μέσα στο ΔΑΚ Πρέβεζας κερδίζοντας τον Λέων Κέρκυρας με 88-76 και πανηγύρισε την άνοδό της στη Γ΄Εθνική.
Αμέσως μετά το τέλος του αγώνα ακολούθησε η απονομή του κυπέλλου και των μεταλλίων στους παίκτες της Νικόπολης. Το κύπελλο παρέδωσε στον αρχηγό της Νικόπολης Ντίνο Τσιτσώνη ο πρόεδρος της ΕΣΚΑΒΔΕ Θανάσης Κυβερνήτης, ενώ τα μετάλλια στους παίκτες απένειμαν ο θεματικός αντιπεριφερειάρχης Ηπείρου Τάσος Δράκος και οι αντιδήμαρχοι του δήμου Πρέβεζας Φώτης Ζέρβας και Χρήστος Μάκης.
![](https://www.tomistinenimerosi.gr/wp-content/uploads/2024/05/nikopoli-g΄ethniki-2-1024x683.jpg)
![](https://www.tomistinenimerosi.gr/wp-content/uploads/2024/05/nikopoli-g΄ethniki-4.jpg)
Σε δηλώσεις τους τόσο ο προπονητής της Νικόπολης Σπύρος Πολίτης όσο και ο αρχηγός της ομάδας Ντίνος Τσιτσώνης ευχαρίστησαν τον κόσμο για την πολύτιμη βοήθειά τους σε κάθε αγώνα, καθώς επίσης και τη διοίκηση που έκανε τα πάντα προκειμένου να επιτευχθεί ο στόχος της ανόδου.
![](https://www.tomistinenimerosi.gr/wp-content/uploads/2024/05/nikopoli-g΄ethniki-5.gif)
![](https://www.tomistinenimerosi.gr/wp-content/uploads/2024/05/nikopoli-g΄ethniki-6.gif)
Δεκάλεπτα: 22-24, 46-35, 61-60, 88-76.
Διαιτητές: Μαντζανάς, Ρούγκας
Σ.Κ. Νικόπολη (Σπύρος Πολίτης): Παπανδρέου, Κοντογιάννης 9, Σουλιώτης 12 (2), Τσιτσώνης 13 (3), Ροντογιάννης 13, Ζαλοκώστας, Κασκάνης 9 (2), Χρήστου 3, Νίκας 21, Σαμπάνης 4, Μπότσιος, Καράμπελας 4.
Λέων Κέρκυρας (Αριστείδης Γιώργος): Σέκας 11 (3), Περούλης 11 (1), Βλαστερός 14 (1), Γαρνέλης 13 (1), Χονδρογιάννης 25 (2).