Σοκ προκάλεσε στην περιοχή του Λούρου η απόφαση ενός 67χρονου άνδρα που διατηρούσε για χρόνια επιχείρηση μαζί με τον αδελφό του , να αυτοπυροβοληθεί με κυνηγετικό όπλο και να θέσει τέρμα στη ζωή του.
Τον άτυχο συνταξιούχο αναζητούσαν από το πρωί οι συγγενείς του και τελικά εντοπίστηκε νεκρός σε αγρόκτημα που διατηρούσε κοντά στην Εθνική Οδό Πρέβεζας-Ιωαννίνων ενώ δίπλα του βρέθηκε το κυνηγετικό όπλο.
Την προανάκριση για το τραγικό περιστατικό διενεργεί η Αστυνομική Διεύθυνση Πρέβεζας.