Στην πόλη του Αγρινίου θα μεταβεί στην Κυριακή 2 Ιουνίου ο Δήμαρχος Πρέβεζας Νίκος Γεωργάκος , προκειμένου να συμμετέχει στις εκδηλώσεις που θα πραγματοποιηθούν εκεί στη μνήμη των 120 πατριωτών που εκτελέστηκαν την Μ. Παρασκευή του 1944.
Μαζί με τον Δήμαρχο θα συμμετέχει και ο πρόεδρος της Μαρτυρικής Κοινότητας Κρυοπηγής Σταύρος Τζίμας, προκειμένου να αποδώσουν φόρο τιμής στους 23 πατριώτες της Κρυοπηγής που εκτελέστηκαν μαζί με τους υπόλοιπους στην πλατεία του Αγρινίου.