Παρασκευή, 17/05/2024 | 15:52

Με 11 μετάλλια στις αποσκευές του ο Α.Σ. Πρέβεζας “ΕΥ ΖΗΝ”

105 Προβολές
Σπύρος Πλέουρας | 30/04/2024, 4:03 μμ | 0 σχόλια

Σ’ενα ακόμη Διασυλλογικό Πρωτάθλημα στις 27 και 28 Απριλίου 2024 συμμετείχε ο σύλλογός μας (Α.Σ.Πρέβεζας “ΕΥ ΖΗΝ” ) στα Γιάννενα με διοργάνωση του Σ.Ε.Γ.Α.Σ όπου πήραν μέρος 48 σύλλογοι με εκατοντάδες αθλητές.
Οι κατηγορίες του διασυλλογικού ήταν Κ20 (3η Λυκείου-1η Πανεπιστήμιου) και Αντρών/Γυναικών.

Παρόλο που οι αθλητές μας ήταν μικρότεροι στη κατηγορία έφεραν στις αποσκευές τους 11 μετάλλια και 6ο σωματείο στη κατάταξη απο 48!!!!
Και ο Αλέξανδρος Σφήκα 4ος στη Σφαίρα!
Επίσης στις 28 Απριλίου έγιναν και τα σύνθετα (Έξαθλο) Γυμνασίων με συμμετοχή 9 σωματείων και 35 αθλητών όπου ο συλλογος μας κατατάχθηκε στην 2η θέση!!!
Οι αθλητές του εξάθλου είναι:
●4η Φωτεινή Οικονόμου
●5ος Βαγγέλης Γιαννούλης
●7η Σάντρα Δρόσου
●8ος Ορέστης Τσούτσης.
Συγχαρητήρια στα παιδιά μας και συνεχίζουμε δυναμικά και στους επόμενους αγώνες!!!
Αξίζει να ευχαριστήσουμε και το φυσικοθεραπευτήριο Physio Zisis που μας βοήθησε στην προετοιμασία των αθλητών μας!!!