Κυριακή, 28/04/2024 | 09:26

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για τις κορασίδες του ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΥ Πρέβεζας

329 Προβολές
Σπύρος Πλέουρας | 06/02/2024, 12:13 μμ | 0 σχόλια

Νέα μεγάλη εκτός έδρας νίκη για την ομάδα κορασίδων Κ18 του ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΥ Γ Σ ΠΡΕΒΕΖΑΣ απέναντι στην ομάδα ΚΑΙ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ με σκορ 0-3 (15-25, 11-25, 18-25).

Οι κορασίδες μας με δυναμική και πειστική εμφάνιση τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση δεν άφησαν σε κανένα σετ περιθωριο στην αντίπαλη ομάδα που μέχρι τη προηγούμενη αγωνιστική συγκατοικούσε με την ομάδα μας στη πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Ο αγώνας έγινε στο φιλόξενο κλειστό του ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ το οποίο ήταν κατάμεστο από φιλάθλους και των δυο ομάδων.

Η ομάδα των κορασίδων στους τέσσερεις αγώνες που έχει δώσει μέχρι τώρα δεν έχει απωλέσει κανένα σετ και συνεχίζει ακάθεκτη για τη κατάκτηση της πρώτης θέσης του Β ομίλου του περιφερειακού πρωταθλήματος Δυτικής Ελλάδας.

Επόμενος αγώνας της ομάδας μας εκτός έδρας τη Κυριακή 11-2-23 με αντίπαλο τον ΛΕΩΝ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ.

Αχιλλέας Νεοχωρίου: Θεοχάρη, Χαλκιά Ηλ., Οικονόμου, Χότζα, Ρουσσά, Βούλγαρη, Τζαμουρά Κ., Κοσμά, Τσώλη, Τζαμουρά Α., Σχίζα, Χαλκιά Λ., Γόγαλη, Κολιού.

Φ.Γ.Σ Πρέβεζας (Σπύρος Αντύπας): Νικολάου, Χριστοφίλη, Κιάφα, Καρακασίδη, Μπότα Κ., Σωτηρίου, Κοντομίχη, Μπότα Β., Μέλου, Παπαδοπούλου.