Μεγάλη νίκη του Φιλαθλητικού μέσα στο Αιγάλεω με 3-0 στα σετ

630 Προβολές
Σπύρος Πλέουρας | 28/10/2023, 6:32 μμ | 0 σχόλια

Με τους καλύτερους οιωνούς ξεκίνησε το παιχνίδι για τον Φιλαθλητικό Πρέβεζας, ο οποίος αντιμετώπισε εκτός έδρας την ομάδα του Αιγάλεω για την 2η αγωνιστική της Pre league.

Η ομάδα της Πρέβεζας στο πρώτο σετ με όπλο της, την πολύ καλή επίθεση και άμυνα κατάφερε και το κέρδισε με 25-13.

Στο δεύτερο σετ όμως οι γηπεδούχες ξεκίνησαν πολύ δυνατά και έπαιξαν στα ίσα τον Φιλαθλητικό, ο οποίος όμως κατάφερε μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι να κάνει το 0-2 στα σετ με 25-22.

Στο τρίτο σετ οι γηπεδούχες πάλεψαν για την ανατροπή, ωστόσο τα κορίτσια του Πέτρου Παπαδόπουλου ήθελαν περισσότερο τη νίκη και το κατάφεραν κερδίζοντάς το με  25-23

Την επόμενη αγωνιστική 04/11/2023, ο Φιλαθλητικός υποδέχεται την ομάδα του Απόλλωνα Καλαμάτας, αγώνας που θα διεξαχθεί στο ΔΑΚ Πρέβεζας στις 17.00.

Σετ: 13-25, 22-25, 23-25

Διαιτητές: Μεταξά, Οικονομοπούλου

Α.Ο. ΑΙΓΑΛΕΩ (Αγγελική Αντωνιάδη): Μερκούρη, Μπούκουρα, Ραζνάτοβιτς, Παπαδοπούλου, Κοτέογλου, Γιώτα / Μάρκου (λ), Βλάχου (λ), Δρέμπελα, Παγωμένου.

Φ.Γ.Σ. ΠΡΕΒΕΖΑΣ (Πέτρος Παπαδόπουλος): Πατακιάρα, Μύθου, Θεοδωράκη, Πεπόνη, Κουτρουμπή, Αούραμτσικ, Γερομίχαλου, Τοτσίδου, Κουκα, Μέλου, Κοσμίδου, Μητροπούλου, Σιούλα.