Η παράσταση “Παραμύθι χωρίς όνομα” βασισμένη στο ομώνυμο μυθιστόρημα της Πηνελόπης Δέλτα, θα παρουσιαστεί στην Πρέβεζα από την Παιδική Σκηνή της Κάρμεν Ρουγγέρη, τη Δευτέρα 31 Ιουλίου και ώρα 9 μ.μ στο Δημοτικό Κηποθέτρο “Γιάννης Ρίτσος”.
Το κείμενο υπογράφει η Κάρμεν Ρουγγέρη η οποία συν σκηνοθετεί την παράσταση με την Χριστίνα Κουλουμπή. Το παιχνιδιάρικο σκηνικό και τα παραμυθένια κοστούμια δημιουργεί και επιμελείται η Χριστίνα Κουλουμπή. Στην κίνηση, τις χορογραφίες και τους μαγικούς φωτισμούς μπαίνει η σφραγίδα του Πέτρου Γάλλια.
Παίζουν οι ηθοποιοί (με αλφαβητική σειρά): Κατερίνα Γεωργάκη, Ελένη Ζιώγα, Χριστίνα Κουλουμπή, Γιάννης Νικολάου, Ξένια Παυλοπούλου, Αυγουστίνος Ρεμούνδος, Μελίνα Σπετσιέρη, Νεκτάριος Φαρμάκης.
![](https://www.tomistinenimerosi.gr/wp-content/uploads/2023/07/karmen-royggeri-paramythi-dichos-onoma.png)
![](https://scontent.fskg4-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/362263211_741457614653169_3026410148466993039_n.jpg?stp=dst-jpg_s600x600&_nc_cat=103&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_eui2=AeGT93doG1bXdL6e7ZaZEGrKDX-fpKjcCk8Nf5-kqNwKT7u_6rcGSNxO7SGarW8RlqU&_nc_ohc=pWQkQDMlbkoAX8F_QRr&_nc_ht=scontent.fskg4-1.fna&oh=00_AfBWITCfeW9oWjSJTHjw2deW8zS10hJ_CslOMxSVlelKig&oe=64BF51EF)
Το “Παραμύθι χωρίς όνομα” είναι ένα υπέροχο, έργο της Πηνελόπης Δέλτα που αν και γράφτηκε 100 χρόνια πριν, παραμένει διαχρονικό και επίκαιρο που συνεπαίρνει μικρούς και μεγάλους.
Γενική Είσοδος 12€
Προπώληση εισιτηρίων : https://www.viva.gr/…/paramythi-xoris-onoma-periodeia/