Τα συλλυπητήρια του στην οικογένεια και τους οικείους του Βασίλη Βαρτζιώτη που έφυγε από τη ζωή εκφράζει ο Δήμαρχος Ιωαννίνων Δημήτρης Παπαγεωργίου.
«Ο Βασίλης Βαρτζιώτης υπήρξε για μένα ένας από τους αγαπημένους φίλους. Η σχέση που δημιουργήσαμε στην πολιτική και τη νομική μας διαδρομή ήταν βαθιά και ειλικρινής. Ο θάνατός του με θλίβει. Εκφράζω τα ειλικρινή του συλλυπητήρια στην οικογένειά του. Θα τον θυμόμαστε πάντα» αναφέρει ο δήμαρχος στη δήλωσή του.
![](https://www.tomistinenimerosi.gr/wp-content/uploads/2020/05/penthos-kostas-sarigiannidis-1024x506.jpg)