Η Κινητή Ομάδα Υγείας (ΚΟΜΥ) του ΕΟΔΥ πραγματοποιήσε την Δευτέρα 14/12 δωρεάν δειγματοληψίες σε πολίτες – για ανίχνευση/ ασυμπτωματικών φορέων Covid 19 (καθώς αυτοί προσέρχονταν με τα αυτοκίνητά τους) στην Πάργα.
![](https://www.tomistinenimerosi.gr/wp-content/uploads/2020/12/coronaparga2.jpg)
![](https://www.tomistinenimerosi.gr/wp-content/uploads/2020/12/coronaparga3.jpg)
Από το σύνολο των 93 δειγμάτων που λήφθηκαν δεν ανιχνέυτηκε κανένα κρούσμα.Την Τριτη 15/12 η μονάδα θα συνεχίσει του ελέγχους από τις 10.00-14.00 στο Καναλάκι έξω από το συγκρότημα του Γυμνασίου – Λυκείου.