Νίκες για τις Νεάνιδες και τις Κορασίδες του ΣΚ Νικόπολη Πρέβεζας

312 Προβολές
Σπύρος Πλέουρας | 11/10/2022, 4:38 μμ | 0 σχόλια

Νίκη για τις Νεάνιδες της Νικόπολης στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος

Με νίκη ξεκίνησαν οι νεάνιδες του ΣΚ Νικόπολη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματός τους με αντίπαλο τον ΠΑΣ Γιάννινα, σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα. Οι δύο ομάδες έμειναν κοντά στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, με το προβάδισμα να εναλλάσσεται διαρκώς και με τις παίκτριες να βγάζουν όλη τους την ενέργεια στο παρκέ. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα η ομάδα της Νικόπολης κατάφερε μέσα από τη δυνατή της άμυνα να πάρει το προβάδισμα στο σκορ και να το διατηρήσει μέχρι το τέλος, διευρύνοντάς το μάλιστα με μπάζερ μπίτερ της Λιάλιου στο τελευταίο δευτερόλεπτο.

Τα δεκάλεπτα: 10-12, 15-12, 7-12, 18-8 (Αντύπας- Σταμάτη) Μπάμπη, Κωστή, Λιάλιου, Παππά,Αλ.,Ρεμεντζά, Μικρούλη, Μπάκα, Γκοράτσα, Ντάτσα Μαστρογιάννη Ν.,Κυζιροπούλου., Ντάτσα -Μαστρογιάννη Αθ., Τούση

Νίκη για τις κορασίδες της Νικόπολης

Νίκη για τις κορασίδες της Νικόπολης απέναντι στη ΓΕ Αγρινίου Οι κορασίδες της Νικόπολης επικράτησαν στο εκτός έδρας παιχνίδι με την αξιόμαχη ΓΕ Αγρινίου, σημειώνοντας έτσι την τρίτη τους νίκη στο πρωτάθλημα σε ισάριθμες αγωνιστικές. Η Νικόπολη πήρε προβάδισμα από την αρχή του αγώνα ωστόσο στο 2ο δεκάλεπτο χαλάρωσε πολύ στην άμυνα της, δίνοντας την ευκαιρία στα κορίτσια του Αγρινίου να αντεπιτεθούν και να πλησιάσουν στο σκορ. Στο 2ο ημίχρονο όμως η άμυνα της Νικόπολης έγινε πιο αποτελεσματική και κατάφερε να διευρύνει τη διαφορά στο σκορ και να πάρει μια άνετη νίκη.

Tα δεκάλεπτα: 5-19, 9-7, 12-12, 6-16 (Αντύπας- Σταμάτη) Λιάλιου, Παππά Αλ.,Ρεμεντζά,Μπάκα, Γκοράτσα, Ντάτσα Μαστρογιάννη Ν., Φλωρά Καχριμάνη, Παππά Αν., Ντάτσα -Μαστρογιάννη Αθ., Ντερμάρη, Κωστούλα, Τούση