Παρασκευή, 29/03/2024 | 10:53

Πρέβεζα: ΣΤΟ ΨΗΛΟΤΕΡΟ ΣΚΑΛΙ ΤΟΥ ΒΑΘΡΟΥ ΣΑΚΚΑ-ΓΙΟΡΑΝΙΔΗ ΣΤΟΥΣ ΤΕΛΙΚΟΥΣ BEACH VOLLEY ΝΕΑΝΙΔΩΝ ((U-19)

696 Προβολές
Σπύρος Πλέουρας | 13/08/2020, 8:33 πμ | 0 σχόλια

Αήττητες από τον πρώτο αγώνα μέχρι τον τελικό οι αθλήτριες του Club Beach Volley Ερμής Πρέβεζας, Άννα Γιορδανίδη από Θεσσαλονίκη και Κατερίνα Σακκά,από Πρέβεζα αναδείχθηκαν πρωταθλήτριες χωρίς να χάσουν ούτε ένα σετ, στο πρωτάθλημα Beach Volley North Area U-19 π ου διεξήχθη 7-9 Αυγούστου στην Κυανή Ακτή στην Πρέβεζα
.Μετά από 29 συναρπαστικούς αγώνες στην άμμο της Κυανής Ακτής, οι Γιορανίδη/Σακκά ανέβηκαν στο πρώτο σκαλί του βάθρου, επικρατώντας στον τελικό με 2-0 σετ της Αγάπης Μπρουκς και της Αγνής Τριλυράκη.Ζαφειρίου και Πιτσιγκώνη. κατέλαβαν την τρίτη θέση.
Στους έφηβους νικητές αναδειχτηκαν Κουρτίδης/ Καφούρος  νικώντας 2-1 σετ τους Παχιαδάκη/Σπινθάκη.
Στην τρίτη θέση βρέθηκαν Μπαλίνης/Ρεστέμης.
Την  πέμπτη θέση κατέλαβαν οι αθλητές του ΕΡΜΗ 0 15χρονος Ρούσσος.Βκαι ο Μικρώνης Μάρκος.
Στα αγόρια οι  Καζούκας/Γώγος , Σίτε/Μαυρόπουλος και στα κορίτσια Πατακιάρα/Ρίτσα, Ηλιάδη/Μέλλου άφησαν πολλές υποσχέσεις για το μέλλον.
ΤΟ CLUB BEACH VOLLEY ERMIS εύχεται στους αθλητές του καλή αθλητική χρονιά χωρις τραυματισμούς.