Τρίτη, 16/10/2018 | 01:58

36ο Διεθνές Χορωδιακό Φεστιβάλ Πρέβεζας : Στην τελική ευθεία οι προετοιμασίες, πως έχει το πρόγραμμα…

84 Προβολές
Σπύρος Πλέουρας | 26/06/2018, 10:15 πμ | 0 σχόλια

 

 

 

Thursday / Πέμπτη, 05.07.2018
STREET PERFORMANCES
OA 18.30 – 19.30 Female choir «Makeblijde» Zele Belgium Filip Haentjens
«Ron Meitar» Choral Ensemble Meitar Israel Shalom Ohayon
Mixed Choir Educatus of the Pedagogical University in Krakow Krakow Poland Adam Korzeniowski
SKOWRONKI Girls’ Choir Poznań Poland Alicja Szeluga
«Lyra» choir Buzău Romania Ștefan Stănescu
Vocal ensemble “Res miranda“ Novi Sad Serbia Dunja Huzjan
Children´s Choir «Pro Musica – Magnόlia» Michalovce Slovakia Viera Džoganova
Children’s choir «Lastivka» Kyiv Ukraine Oksana Ursatii
Misgav Vocal Ensemble Misgav Israel Nadav Ziv
OIKIA ATHANASIADI / ΟΙΚΙΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ
M 19.30 1ST OFFICIAL MEETING / 1Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ
PREVEZA CENTRE / ΚΕΝΤΡΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ
20.30 PARADE / ΠΑΡΕΛΑΣΗ (Meeting point / Σημείο συνάντησης: Androutsos sq. / Πλ. Ανδρούτσου)
OPEN GARDEN THEATRE / ΚΗΠΟΘΕΑΤΡΟ ΔΗΜΟΥ ΠΡΕΒΕΖΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΡΙΣΤΣΟΣ»
M 21.30 OPENING CEREMONY / ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ
Academic Choir of Primorska Koper Slovenia Ambrož Čopi
Friday / Παρασκευή, 06.07.2018
CULTURAL CENTER OF HOLY METROPOLIS OF PREVEZA / ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ Ι.Μ ΝΙΚΟΠΟΛΕΩΣ & ΠΡΕΒΕΖΗΣ
10.30 CHORAL COMPETITION /ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ CATEGORY / ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ E
13.00 CHORAL COMPETITION /ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ CATEGORY / ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  C
18.00 CHORAL COMPETITION /ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ CATEGORY / ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  F
CHURCH OF ST. KONSTANTINOS & ST. ELENI / ΙΕΡΟΣ ΝΑΟΣ ΑΓΙΩΝ ΚΩΝ/ΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ
12.00 CHORAL COMPETITION /ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ CATEGORY / ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  A
18.00 CHORAL COMPETITION /ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ  CATEGORIES / ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ A(CONTINUED) – B
STREET PERFORMANCES
OA 18.30 – 19.00 «Ron Meitar» – The Meitar Community Choir Meitar Israel Shalom Ohayon
OA 19.30 – 21.00 Female Choir «Trimontium» Plovdiv Bulgaria Vanya Atanasova
Coro Universidad Autónoma de Bucaramanga (UNAB) Bucaramanga Colombia Rafael Ángel Suescún Mariño
Χορωδία «Εμμέλεια» Λεμεσός Cyprus Ελένη Κυπριανού
Παιδική Χορωδία εκπαιδευτηρίου «ΕλληνοΑγγλική Αγωγή» Μαρούσι Greece Γεώργιος Σιτώτης, Ελευθερία Βούλγαρη
The Alexander Petrosyan National Technical University Chamber Choir Kharkiv Ukraine Maxim Sidorov, Ruslana Sidorova
Dnipro Choir of the Taras Shevchenko National University of Kyiv Kyiv Ukraine Iryna Dusheiko
Misgav Vocal Ensemble Misgav Israel Nadav Ziv
CHURCH OF ST. KONSTANTINOS & ST. ELENI / ΙΕΡΟΣ ΝΑΟΣ ΑΓΙΩΝ ΚΩΝ/ΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ
20.00 CONCERT OF SACRED MUSIC / ΚΟΝΣΕΡΤΟ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ
CHURCH OF ST. CHARALAMBOS / Ι. Ν. ΑΓΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
21.00 CONCERT OF SACRED MUSIC / ΚΟΝΣΕΡΤΟ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ
LIMENIKO TAMEIO / ΠΛ. ΛΙΜΕΝΙΚΟΥ ΤΑΜΕΙΟΥ
22.00 FREE CONCERT / ΚΟΝΣΕΡΤΟ
PREVEZA PORT / ΠΑΡΑΛΙΑ ΠΡΕΒΕΖΑΣ (ΠΛΑΤΕΙΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΩΝ)
22.00 FREE CONCERT / ΚΟΝΣΕΡΤΟ
Saturday / Σάββατο, 07.07.2018
CULTURAL CENTER OF HOLY METROPOLIS OF PREVEZA / ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ Ι.Μ ΝΙΚΟΠΟΛΕΩΣ & ΠΡΕΒΕΖΗΣ
10.30 CHORAL COMPETITION /ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ  CATEGORY / ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ F (CONTINUED)
13.00 CHORAL COMPETITION /ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ  CATEGORY / ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ D
18.00 CHORAL COMPETITION /ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ  CATEGORY / ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ F(CONTINUED)
STREET PERFORMANCES
OA 19.30 – 21.00 Český Krumlov Choir «MEDVÍĎATA» Český Krumlov Czech Republic Lukáš Holec
Chamber Choir Helü Tartu Estonia Küllike Joosing
Bulgarian Voices Berlin Germany Boryana Velichkova – Murati
Χορωδιακό Εργαστήρι Δήμου Αλεξάνδρειας «Αλεξανδρινές Φωνές» Αλεξάνδρεια Greece Ελένη Θεοδωρίδου
Mecsek Kórus Pécs Hungary Sándor Balatoni
«Partners in Praise» Girls Choir Minneapolis, MN USA Julia Fahey
CHURCH OF HOLY MOTHER (OUTDOOR)/ΠΡΟΑΥΛΙΟ Ι. Ν. ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΤΩΝ ΞΕΝΩΝ
21.00 FREE CONCERT / ΚΟΝΣΕΡΤΟ
LIMENIKO TAMEIO / ΠΛ. ΛΙΜΕΝΙΚΟΥ ΤΑΜΕΙΟΥ
22.00 FREE CONCERT / ΚΟΝΣΕΡΤΟ
PREVEZA PORT / ΠΑΡΑΛΙΑ ΠΡΕΒΕΖΑΣ (ΠΛΑΤΕΙΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΩΝ)
22.00 FREE CONCERT / ΚΟΝΣΕΡΤΟ
(The place will be announced)
P 23.30 Party of all choirs
Sunday / Κυριακή, 08.07.2018
ODIUM OF ANCIENT NIKOPOLIS / ΑΡΧΑΙΟ ΩΔΕΙΟ ΝΙΚΟΠΟΛΕΩΣ
21.30 Closing Ceremony / Τελετή λήξης

 

 

Σχολιάστε εδώ

Η διεύθυνση του email σας δεν θα δημοσιευθεί.

Παρόμοια άρθρα