Σάββατο, 20/04/2024 | 04:58

Α΄ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας : Πάμε… Μπαράζ, με αγώνες φωτιά, μετά τη νίκη της Πλαγιάς επί του Αχέροντα Καναλακίου

1226 Προβολές
Σπύρος Πλέουρας | 21/04/2018, 7:07 μμ | 0 σχόλια

Το γράφαμε και το είχαμε αναλύσει τόσο στην έντυπη όσο και στη διαδικτυακή ΤΟΜΗ στην ενημέρωση, αναφορικά με τις εξελίξεις στην Α΄ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας. Με ψυχή χιλίων λεόντων ο Α.Ο. Πλαγιάς, του Θωμά Βασιλειάδη, που γνωρίζει όσο λίγοι, τα μυστικά της μπάλας, πήρε μια σπουδαία νίκη και μάλιστα με ανατροπή, επί του Αχέροντα Καναλακίου. Η ομάδα του Φαναρίου πήρε προβάδισμα με δύο γκολ στην Πλαγιά, αφού είχε κάνει το 0-2 και ο Α.Ο. Πλαγιάς, όχι μόνο έφτασε στην ισοπαλία, αλλά κατάφερε και πήρε τη νίκη με σκορ 3-2. Κάποιοι ψίθυροι αναφορικά με την κατάληξη του συγκεκριμένου αγώνα, κατέρρευσαν σαν χάρτινος πύργος, μετά το τελικό αποτέλεσμα. Το σκορ ημιχρόνου ήταν 1-2 και στην επανάληψη ο Α.Ο. Πλαγιάς, η ομάδα του Θωμά Βασιλειάδη πήρε μια μεγάλη νίκη, βάζοντας την κατηγορία, σε διαδικασίες μπαράζ για την ανάδειξη του πρωταθλητή. Χιτσκοκικό λοιπόν ήταν το φινάλε στην Α΄ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας, με τα αποτελέσματα, να έχουν ως εξής :

ΑΟ ΡΙΑ-ΠΑΣ Πρέβεζα 0-7

Με τα αποτελέσματα της τελευταίας αγωνιστικής ο Αχέρων Καναλακίου παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 68 βαθμούς, ο ΠΑΣ Πρέβεζα είναι στη δεύτερη θέση με 67 βαθμούς, ο Α.Ο. Καρυάς και ο Απόλλων Πάργας από 66 βαθμούς,  57 βαθμούς ο Θρίαμβος Λούρου. Με την τελική βαθμολογία ο Αχέρων Καναλακίου στη διαδικασία των πλέι οφ ως πρωτοπόρος, θα έχει το πλεονέκτημα της έδρας. Για τους αγώνες μπαράζ, θα έχουμε την ευκαιρία να τα πούμε αναλυτικότερα, σε επόμενη ανάρτηση.